630280-2023 - Frivillig förhandsinsynSverige-Vaxholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Support och underhåll - Procapita/Lifecare
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Med denna annons om förhandsinsyn meddelar Vaxholms stad sin avsikt att tilldela kontraktet för fortsatt support och underhåll av Procapita/Lifecare till Tietoevry AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72267100 Underhåll av IT-programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen