Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Vaccinationstjänst Region Kronoberg
Referensnummer: 20RGK2085
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kronoberg vill ha information kring vilka bolag som har möjlighet och intresse att utföra covid 19 vaccinering av befolkningen i Region Kronoberg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85140000 Diverse hälsovård, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI Avseende Vaccinationstjänst Region Kronoberg