See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Presentkort
Beskrivning: Region Värmland har ca 8 500 anställda och har en tradition att uppvakta personal vid olika tillfällen i varierande antal och i olika valörer. Behovet är både som gåva till personal och som blodgivargåva. Regionen avser att upphandla lokala presentkort för olika orter inom Region Värmland samt ett digitalt presentkort med en webbshop som erbjuder ett brett utbud av anslutna inköpsställen att välja presentkort från. Denna upphandling kompletterar utbudet av valbara gåvor till personal som upphandlats tidigare, Upphandling av Gåvor RS/260587 samt valbara blodgivargåvor i upphandling Blodgivargåva RS/261117. Leverantörer som planerar lämna anbud i denna upphandling uppmanas att först läsa igenom Administrativa föreskrifter för en beskrivning av upphandlingen. Därefter noggrant läsa igenom övriga upphandlingsdokument. Anbud med ofullständigt inlämnande uppgifter eller vid avsaknad av efterfrågade dokument kommer att förkastas.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18530000 Presenter och priser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1:1 Lokalt presentkort - Karlstad
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101901:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Ramavtalet är planerad till 2 år med option på 12 månader + 12 månader.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 1:2 Lokalt presentkort - Arvika
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101901:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 1:3 Lokalt presentkort - Kristinehamn
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101901:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 1:4 Lokalt presentkort - Säffle
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101901:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: 1:5 Lokalt presentkort - Sunne
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101901:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: 1:6 Lokalt presentkort - Hagfors
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101901:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: 1:7 Lokalt presentkort - Torsby
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101901:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: 1:8 Lokalt presentkort - Filipstad
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101901:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: 2 Digitalt presentkort
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101901:Lot:9