630448-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Generalkonsult 2, Bryggeriet i Bromma, Gjutmästaren 6
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGeneralkonsult 2, Bryggeriet i Bromma, Gjutmästaren 6
BeskrivningS:t Erik Markutveckling AB äger, förvaltar och utvecklar fastigheter i Stockholm stad i avvaktan på kommande stadsutveckling.
Intern identifierareSTEM 2024/172
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareGeneralkonsult 2, Bryggeriet i Bromma, Gjutmästaren 6