630478-2023 - ÄndringSverige-Falkenberg: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markprojekteringstjänster
Referensnummer: IU23-12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tjänster såsom utredning och projektering mm inom följande konsulttjänstekategorier
Detaljprojektering mark och gata
Offentlig belysning
Geoteknik
Miljötekniska markundersökningar
Projektering VA