630530-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Nacka: Konstverk
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nacka Kreatörspool
Referensnummer: KFKS 2018/266
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92311000 Konstverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett dynamiskt inköpssystem för Nacka kommuns köp av gestaltningar och konst.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 000 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för högsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37800000 Hantverks- och konstmateriel, 37810000 Konsthantverksmateriel, 37820000 Konstmaterial, 92311000 Konstverk, 92320000 Drift av konstinrättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2