2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisionstjänster
Beskrivning: Avtalet omfattar Revisionstjänster Värnamo kommun har för avsikt att upphandla revisorer vars uppgift är att granska kommunens och tillhörande bolag efter de lagar och förordningar som verksamheten kräver. Omfattningen av revisionsinsatserna bestäms med utgångspunkt från de resurser fullmäktige ställer till revisornernas förfogande. Samtliga kontakter mellan leverantören och kommunrevisorerna ska ske på svenska. Detta gäller såväl muntlig som skriftlig kommunikation.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:79033:Lot:1