See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färg och tapeter
Beskrivning: Ramavtal för köp av färg och tapeter samt närliggande material enligt förfrågan och svarsbilaga pris för succesiva uttag/leverans under avtalstiden till beställarens olika verksamheter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88263:Lot:1