Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kran- och hydraulikservice
Referensnummer: SN-2018-2031
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50531400 Reparations- och underhållstjänster avseende kranar
II.1.4.
Kort beskrivning
Serviceförvaltningen/Kommunteknik i Malmö stad inbjuder, genom upphandlingsenheten, intresserade leverantörer att inkomma med anbud, avseende upphandling av kran- och hydraulikservice. Denna offentliga upphandling syftar till att ett (1) ramavtal tecknas med två (2) leverantörer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll, 50531500 Reparation och underhåll av lyftkranar, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen