2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyra tung lastbil och släp till yrkesförarutbildning
Beskrivning: Uddevalla kommun behöver hyra en tung lastbil och släp till yrkesförarutbildningen på vuxenutbildningen.
Intern identifierare: BUN 2025:841
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon, 34133000 Ledade lastbilar, 34140000 Tyngre motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000