Konsumentverket avser att teckna avtal med en (1) leverantör av IT-konsulttjänster för integrerad tjänsteutveckling - webb. Med integrerad tjänsteutveckling - webb avses ledning, tjänstedesign, design, content design, analys, utveckling och test av webbplats eller webbaserade verktyg eller tjänster. Omfattning och beskrivning av uppdraget framgår av upphandlingsdokument med bilagor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212517 Programvaruutvecklingstjänster för IT, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72400000 Internettjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen