Typ av upphandlande myndighet Annan typ: University
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Engine test rig
Referensnummer: C 2021-0710
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Procurement of a standalone single-cylinder heavy-duty (HD) internal combustion test bed. The test bed will be used in research of future combustion systems with various fuels and injection systems.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34310000 Maskiner och maskindelar, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen