2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetsredskap och arbetskläder - Hudiksvalls kommun
Beskrivning: Upphandlingen avser ett heltäckande sortiment av professionella maskiner för trädgård-, park- och skogsbruk så som motorsågar, röjsågar, snöslungor, gräsklippare osv, personlig skyddsutrustning för skogsarbetare, reservdelar, förbrukningsmaterial, smörj- och drivmedel samt reparation och service.
Intern identifierare: 15869
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 16160000 Diverse trädgårdsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 16311000 Gräsklippare, 16311100 Gräsklippare eller gräsklippningsmaskiner för parker eller idrottsplatser, 16600000 Specialmaskiner för jordbruk eller skogsbruk, 16820000 Delar till skogsmaskiner, 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18143000 Skyddskläder, 18444000 Skyddshuvudbonader, 18830000 Skyddsskor, 43812000 Sågutrustning, 51522000 Installation av skogsbruksmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Arbetsredskap och arbetskläder - Hudiksvalls kommun