Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Obligatorisk ventilationskontroll Avesta
Referensnummer: GNU 2022/77
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser obligatorisk ventilationskontroll för Avesta kommun inkl. bolag
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser obligatorisk ventilationskontroll för Avesta kommun inkl. bolag. Värde ca 300 000 kr/år för Avesta. Grund för detta värde är tidigare års erfarenheter samt en uppskattning av det framtida behovet. Beställaren garanterar ej denna volym