630813-2024 - Resultat
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Verksamhetsavfall
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVerksamhetsavfall
BeskrivningUpphandlingen avser hämtning, lastning och transport (bortforsling), omhändertagande av verksamhetsavfall med tillhörande produkter och tjänster. Med produkter och tjänster avser bl. a. hyr av kärl/behållare för abonnemangstjänster/bud, miljöutbildning, köp av miljöstation, kärltvätt etc.
Intern identifierareTN 2024/28
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelSVARSFÄLT