See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Injektion- och infusionsartiklar 2026 SLL470
Beskrivning: Upphandling av Injektion- och infusionsartiklar 2026 SLL470 Upphandlingen omfattar nio (9) avsnitt: 1.1 Infusionsaggregat – 1.2 Infusionskopplingar – 1.3 Infusionskanyl – 1.4 Injektionskanyl – 1.5 Sprutor – 1.6 Beredningssystem – 1.7 Artärkanyl – 1.8 Akupunkturnålar – 1.9 Artiklar för ECMO behandling. Varje Avsnitt återfinns i separata Kravspecifikationer (Bilaga 2) med innehållsförteckning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120792:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141624 Infusionsaggregat, 33141220 Kanyler, 33194120 Infusionsartiklar, 33141310 Injektionssprutor, 33141322 Artärnålar, 85171000 Akupunktur
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 24 månaders förlängningsoption