630841-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsanläggning – Entreprenad för Byggarbeten Nya Rosenlundsbadet (2)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenad för Byggarbeten Nya Rosenlundsbadet (2)
Beskrivning: Upphandling omfattar delentreprenad för byggarbeten för Nya Rosenlundsbadet i Jönköping.
Intern identifierare: 26/67
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten, 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45420000 Snickerimonteringar, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45440000 Målning och glassättning, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000