630909-2023 - ÄndringSverige-Södertälje: Pumpar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp, service och renovering av pumpar
Referensnummer: TI 2022-1058
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42122000 Pumpar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser behov hos följande kommuner/enheter:
Södertälje, Telge, Salem, Gnesta och Nykvarn
Upphandlingen är indelad i 3 avtalsområden:
A- Renovering och ombyggnadsarbeten i pumpanläggningar
B- Inköp, service och underhåll av pumpar
C- Inköp och service av LTA- pumpar