631006-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Generalkonsult Nybyggnation flerfamiljsbostäder Lyckeby
Referensnummer: KS 2020/10292 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar generalkonsult för projektering av upphandlingsdokument innehållande ramhandlingar, administrativa föreskrifter, anbudsformulär och kalkyl gällande rubricerat objekt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen