Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Juridiska informationstjänster
Referensnummer: 2/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Helsingborgs stad upphandlar juridiska informationstjänster för stadens jurister och handläggare med flera.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen