631061-2021 - ResultatSverige-Strängnäs: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkeskläder och skor
Referensnummer: KS/2021:334
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun inbjuder er att inkomma med anbud avseende yrkeskläder och skor.
Ramavtalet omfattar, yrkeskläder, varselkläder, skor och handskar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18110000 Arbetskläder för män, 18130000 Specialarbetskläder, 18141000 Arbetshandskar, 18143000 Skyddskläder, 18424000 Handskar, 18800000 Skodon, 18830000 Skyddsskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen