631096-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Genomförandekonsult Kompetensförsörjning
Referensnummer: 2022/2125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
MDU upphandlar en konsult som ska ha fokus på att strategiskt och operativt driva på Electrification Hubs kompetensförsörjningsarbete och utvecklingsarbete kopplat till WP 4 Kompetens och attraktion. Som en del av det arbetet ingår att driva på ett samlat kompetensutvecklingserbjudande för kompetensväxling och re-skilling, tvärs lärosäten, men också insatser kring kompetensdelning och annat som på olika sätt stöttar kompetensarbetet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen