631306-2021 - ÄndringSverige-Kristianstad: Pipetter för laboratorier och tillbehör
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pipetteringsrobotar
Referensnummer: 2020-O002549
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av tre (3) pipetteringsrobotar till Klinisk genetik och patologi, Laboratoriemedicin, Medicinsk service, Region Skåne