See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snöröjning och halkbekämpning
Beskrivning: Upphandlingen avser snöröjning och halkbekämpning på MSVA:s anläggningar inom Sundsvall-, Timrå-, och Nordanstigs kommun samt återvinningstationer (ÅVS) inom Sundsvalls kommun.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: SUT1 - Sundsvall
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82120:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängningsoptioner 1+1 år
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: SUG1 - Liden, Holm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82120:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: NJ1 - Sundsvall Njurunda Norr
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82120:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: TI1 - Ljustorp
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82120:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: NO1 - Hassela
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82120:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: SUT2 - Alnö, Sundsbruk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82120:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: SUG2 - Indal, Kovland
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82120:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: SUG3 - Hullsjön
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82120:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: SUG4- Sulå
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82120:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: SUG5 - Stöde
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82120:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: SUG6 - Nedansjö
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82120:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: SUG7 - Matfors
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82120:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: SUG8 - Njurunda Syd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82120:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: TI2 - Timrå
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82120:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: TI3 - Söråker
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82120:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: NO2 - Gnarp
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82120:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: NO3 - Bergsjö
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82120:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: NO4 - Jättendal
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82120:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: NO5 - Harmånger
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82120:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: NO6 - Ilsbo
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82120:Lot:20