631371-2022 - ResultatSverige-Jönköping: Tillhandahållande av programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förmånsportal
Referensnummer: RJL 2022/28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tillhandahållande av en komplett leverans av förmånsportal som en helhetstjänst (SaaS), inklusive licenser, drift, service och support (Tjänsten) samt konsulttjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72267100 Underhåll av IT-programvara, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen