See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kognitiva hjälpmedel till anpassad grundskola
Beskrivning: Grundskoleförvaltningen avser att genomföra en upphandling av produkter som är specifikt anpassade för elever med särskilda behov. Syftet är att säkerställa att skolorna har tillgång till kvalitativa hjälpmedel och utrustning som stödjer elevernas lärande och utveckling i enlighet med deras individuella behov.
Intern identifierare: 25/37
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 37520000 Leksaker, 39162200 Hjälpmedel och apparater för undervisning, 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1766852-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1 - Kommunikationshjälpmedel - analoga
Intern identifierare: 1766854-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2 - Kommunikationshjälpmedel - digitala
Intern identifierare: 1766855-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 3 - Hjälpmedel digitala
Intern identifierare: 1766856-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde 4 - Planeringshjälpmedel - analoga
Intern identifierare: 1766857-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Delområde 5 - Sinneshjälpmedel
Intern identifierare: 1766858-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Delområde 6 - Sinnesmöbler
Intern identifierare: 1780418-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Delområde 7 - ADL-hjälpmedel
Intern identifierare: 1780419-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Delområde 8 - Tyngdprodukter
Intern identifierare: 1780420-8