631385-2021 - ÄndringSverige-Göteborg: Sopmaskiner med suganordning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sopmaskiner
Referensnummer: 101/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144431 Sopmaskiner med suganordning
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Stads Leasing ska köpa in tre olika typer av sopmaskiner, totalt fem stycken. Inköpet inkluderar också årlig service, underhåll och reparationer.
Upphandlingen är uppdelad i tre delområden som består av vardera en specifik typ av sopmaskin. Leverantörer kan välja att lämna anbud på ett eller flera delområden.