631406-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Yrkesutbildning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AUB Naturbruk
Referensnummer: Af-2022/0078 0653
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80530000 Yrkesutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsmarknadsutbildning inom Naturbruk. Stockholm, Örebro, Malmö, Kristianstad.
Kontraktsföremålet
Denna upphandling avser att möta arbetsmarknadens behov inom området arbetsmarknadsutbildning Naturbruk Trädgård, i Stockholm, Örebro, Malmö och Kristianstad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80510000 Specialutbildning, 80540000 Miljöutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen