631632-2020 - ResultatSverige-Trollhättan: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård
Referensnummer: 2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser den upphandlande myndighetens samlade behov av städning av trapphus, kontor samt parkeringshus.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911100 Städning av bostäder, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen