631633-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal mätningstekniska tjänster
Referensnummer: E2020-00100
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsuppdraget innefattar:
Stomnätsmätning
Detaljmätning
Projekteringsinmätning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71251000 Arkitekt- och byggmätningstjäster, 71355000 Mätningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen