Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Bärgningstjänster och destruktion till Region Mitt
Referensnummer: 648-A038.318/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50118100 Bärgning av bilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov av Bärgningstjänster, destruktion, uppställningsplatser och viss tillhörande administration för Region Mitt (Uppsala Län, Västmanlands Län, Gävleborgs Län).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 11 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50118100 Bärgning av bilar, 50118110 Bortforsling av fordon, 50118200 Bärgning av nyttofordon, 50118400 Bärgning av motorfordon, 50118500 Bärgning av motorcyklar, 63725000 Bärgning och upptagning, 66519700 Administration i samband med bärgning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen