631715-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Lidingö: Fastighetsskötsel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsjour - Lidingö stad
Referensnummer: 21/98
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser larmmottagning, fastighetsjourtjänster, åtgärdsarbeten vid felanmälan efter ordinarie arbetstid eller efter separat beställning inom Lidingö stad samt dotterbolag.
I denna tjänst ska ingå att ta emot inkomna larm eller felanmälan via telefon, jourutryckning samt felavhjälpande åtgärd. Uppdraget avser alla akuta fastighetsrelaterade frågor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen