Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larmcentral-larmmottagning & larmförmedling
Referensnummer: KS 2021/1115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun i samarbete med Norrevo Fastigheter AB, Nodra AB, Norrköpings Hamn AB och Norrköpings Spårvägar AB inbjuder Er att lämna anbud på driftentreprenad, larmcentral, larmmottagning och larmförmedling i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst via kommunens upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 90 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79710000 Säkerhetstjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster