631789-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Järfälla: Socialvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av Kvarntorpet akut- och stödboende med drogtolerans samt träffpunkt
Referensnummer: Son 2022/379
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsgivaren ska tillhandahålla akutboende, stödboende med drogtolerans och träffpunkt. En viss jourberedskap för några boenden i socialförvaltningens utförarverksamhet ingår i verksamheten.
All verksamhet bedrivs idag i fastigheten Kvarntorpet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen