631945-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Rekryteringstjänster – Arbetspsykologiska urvalstester
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelArbetspsykologiska urvalstester
BeskrivningUpphandlingen avser arbetspsykologiska urvalstest vid rekrytering av medarbetare och chefer till Arbetsförmedlingen, samt urval till internt chefsförsörjningsprogram. Följande områden omfattas av upphandlingen: Arbetspsykologiska urvalstest - Personlighetstest - Allmänt begåvningstest - Övriga urvalstest Urval till chefsförsörjningsprogram Second opinion vid urval Konsultstöd Användarutbildning
Intern identifierareAf-2024/0096 8716
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Intern identifierare1644000
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKrav på leverantören
Intern identifierare1644002