Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av fartyg till försöksfisket för uppskattning av biomassa och rumslig fördelning av torsk, gråsej, kolja och vitling samt andra fiskarter i Skagerack.
Referensnummer: SLU.ua.2021.2.4.4-4274
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60651000 Uthyrning av fartyg med besättning
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34510000 Fartyg, 34513100 Fiskefartyg, 63726700 Fiskefartygstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen