Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1213 Parkeringsövervakning
Referensnummer: TI 2021-1213
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63712400 Parkeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser parkeringsövervakning och tjänster uppdelat på två områden.
Anbudsområde 1:
Katrineholms kommun, Flens kommun, Flens Bostads AB och Vingåkers kommun samt Katrineholms Fastighets AB (ej regelbundet övervakning endast vid avrop av parkeringsövervakning samt fordonsflytt) och Flens kommunfastigheter AB (ej regelbundet övervakning endast vid avrop av parkeringsövervakning samt fordonsflytt)
Anbudsområde 2: Gnesta kommun
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79714000 Övervakningstjänster, 98351100 Bilparkeringstjänster, 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen