632070-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster i samband med skogsavverkning – Transport inom park och skog
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransport inom park och skog
BeskrivningUlricehamns kommun avser att upphandla en leverantör för att tillgodose kommunens behov av transporter och maskinarbeten inom skogs- och parkskötsel. Uppdraget omfattar bland annat transporter av ris, virke, grus, material och utrustning med fordon och maskiner som kan användas på tomtmark, i trånga utrymmen, i tätbebyggda områden och inom tätorten.
Intern identifierare26/82
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning
Ytterligare klassificering (cpv): 45111220 Röjning av ris och buskar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000