2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska resurskonsulter Teleteknik
Beskrivning: Beställaren eftersöker 15 tekniska konsulter inom telesystem till Östra och Västra regionen. Upphandlingen är uppdelade i tre anbudsområden och ska resultera i tre (1) delkontrakt. Delkontrakt A - Byggledare Östra regionen. Delkontrakt B - Systemtekniker Östra regionen. Delkontrakt C - Systemtekniker Västra regionen. Mer information framgår av de administrativa föreskrifter och de separata uppdragsbeskrivningar per anbudsområde/ delkontrakt.
Intern identifierare: KOM-415876
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delkontrakt A - Byggledare till östra regionen
Beskrivning: Beställaren eftersöker till grunduppdraget (7) resurskonsulter, Byggledare, med en beläggningsgrad av 80% av en heltidstjänst. Delkontrakt A innehåller fem (5) olika systemområden. Uppdragets stationeringsort är Stockholm. Systemområdena är: 1.ITV 2. S-VMX 3. Passagesystem och inbrottslarm 4. ACS 5. Telefoni / PA / VHF-Radio / Repater Uppdragsbeskrivning_Delkontrakt_A_ Byggledare till Östra regionen.
Intern identifierare: Delkontrakt A - Byggledare till östra regionen
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delkontrakt B - Systemtekniker till Östra regionen
Beskrivning: Beställaren eftersöker till grunduppdraget fem (5) resurskonsulter, Systemtekniker, med en beläggningsgrad av 80% av en heltidstjänst. Delkontrakt B innehåller två (2) olika systemområden. Uppdragets stationeringsort är Stockholm. Systemområdena är: 1. ACS 2. S-VMX 2b. S-VMX, Junior. Mer information om uppdraget framgår av Uppdragsbeskrivning_Delkontrakt_B_ Systemtekniker till Östra regionen.
Intern identifierare: Delkontrakt B - Systemtekniker till Östra regionen
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delkontrakt C -Systemtekniker till Västra regionen
Beskrivning: Beställaren eftersöker till grunduppdraget fem (5) resurskonsulter, Systemtekniker, med en beläggningsgrad av 80% av en heltidstjänst. Delkontrakt C innehåller två (2) olika systemområden. Uppdragets stationeringsort är Göteborg. Systemområdena är: 1. ACS 2. S-VMX 2b. S-VMX, Junior Mer information om uppdraget framgår av uppdragsbeskrivning_Delkontrakt_C_ Systemtekniker till Västra regionen.
Intern identifierare: Delkontrakt C -Systemtekniker till Västra regionen