2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetssystem för VA - Hudiksvalls kommun
Beskrivning: VA-enheten i Hudiksvalls kommun upphandlar verksamhetssystem och bjuder in till konkurrenspräglad dialog.
Intern identifierare: 15866
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72510000 Administrativa tjänster för datorer
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Verksamhetssystem för VA - Hudiksvalls kommun