See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mässmontersystem, Lunds universitet
Beskrivning: Lunds universitet har som syfte att upphandla en leverantör för hantering av mässmontersystem. I uppdraget ingår transport, montering, uppdatering av material samt lagerhållning av Lunds universitets befintliga monter. Mässmontersystem används på olika typer av event och mässor. Deltagande sker årligen på ett antal studentmässor/arrangemang i Sverige - normalt vid utbildningsmässorna i Göteborg, Stockholm och Malmö samt vid Öppet Hus i Lund. Denna typ av arrangemang är en viktig del av studentrekryteringen då mässorna ger gymnasiestudenter runt om i landet en möjlighet att träffa universitetsstudenter och studievägledare för att fråga om olika studiealternativ.
Intern identifierare: V 2024/1868
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Lunds universitet har som syfte att upphandla en leverantör för hantering av mässmontersystem. I uppdraget ingår transport, montering, uppdatering av material samt lagerhållning av Lunds universitets befintliga monter. Mässmontersystem används på olika typer av event och mässor. Deltagande sker årligen på ett antal studentmässor/arrangemang i Sverige - normalt vid utbildningsmässorna i Göteborg, Stockholm och Malmö samt vid Öppet Hus i Lund. Mässverksamheten är en viktig del av studentrekryteringen då mässorna ger gymnasiestudenter runt om i landet en möjlighet att träffa universitetsstudenter och studievägledare för att fråga om olika studiealternativ.
Intern identifierare: Mässmontersystem, Lunds universitet