632230-2020 - ResultatSverige-Tumba: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster Botkyrka kommun
Referensnummer: 2020:184
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Flyttjänster för Botkyrka kommun och Botkyrkabyggen
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63122000 Magasinering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen