2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omhändertagande av avvattnat slam från Mjölkulla reningsverk, Mjölby
Beskrivning: Upphandlingen omfattar omhändertagande av slam, såväl Revaq-godkänt som ej Revaq-godkänt slam, med omhändertagande menas att leverantör tar hand om slammet i alla led. Det vill säga transport, lagring och avsättning av avvattnat slam från Mjölkulla reningsverk i Mjölby.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513000 Hantering av ofarligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102208:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam