See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Flyttjänster
Beskrivning: Vellinge kommun genomför upphandling avseende flytt- och montagetjänster. För kontraktsarbetena tillämpas ett fast timpris enligt följande: Timpris för flyttarbetare 450 SEK per timme Timpris för montage, 450 SEK per timme Timpris för arbetsledare 480 SEK per timme Pris för servicebil är 500 SEK per dag.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97882:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 63110000 Godshantering, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63710000 Kringtjänster för landtransporter
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Beställaren ska ha möjlighet att avropa magasinering.