632384-2020 - ResultatSverige-Mora: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Nodava 2020/00085
Referensnummer: 2020/00085
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalvårdsavtal 2 + 1 + 1 år Nodavas lokaler i Mora, Orsa, Älvdalen, Idre.
DEL Företag Lokaler
ORSA Nodava AB Prostgården
Orsa Vatten och Avfall AB
Bunk reningsverk Tranmyren
Återvinningcentral Orsa (ÅVC)
MORA Mora Vatten och Avfall AB Hagvägen Nya
Hagvägen Gamla
Hagvägen Gröna
Solviken reningsverk
Återvinningscentral Mora (ÅVC)
ÄLVDALEN Älvdalen Vatten och Avfall AB Återvinningscentral Älvdalen (ÅVC)
Mjågen (Älvdalen)
IDRE Älvdalen Vatten och Avfall AB Återvinningscentral Idre (ÅVC)
Rörbo Stranddrev (Idre)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
ORSA
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Städ/Lokalvård för Nodavas lokaler i Orsa från 1.1.2021,
2 år, optioner: 1 + 1. Tot 4 år om optionerna förlängs.
Bunk reningsverk
Tranmyren
MORA
Del nr: 2
Städ/Lokalvård för Nodavas lokaler i MORA från 1.1.2021,
ÄLVDALEN
Del nr: 3
Städ/Lokalvård för Nodavas lokaler i Älvdalen från 1.1.2021,
IDRE
Del nr: 4
Städ/Lokalvård för Nodavas lokaler i IDREs från 1.1.2021,
2 år, optioner: 1+1. Tot 4 år om optionerna förlängs.