Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mät-, analys-, reviderings- och fältarbetstjänster
Referensnummer: SLU.ua.2021.2.4.4-3054
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges lantbruksuniversitet (SLU) översänder anbudsinbjudan till Er och välkomnar er att delta i upphandlingen av konsulttjänst rörande Mät-, analys-, reviderings- och fält-arbetstjänster rörande Riksskogstaxeringen i Sverige.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71355000 Mätningstjänster, 71620000 Analystjänster, 77200000 Skogstjänster, 77231400 Skogsinventering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen