632406-2023 - ResultatSverige-Uppsala: Stål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Handelsstål, rör profiler, metall, rostfritt, plåt mm.
Referensnummer: KSN-2023-00044
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14622000 Stål
II.1.4.
Kort beskrivning
leverans av handelsstål, rör och profiler, metallgods, rostfritt, gjutgods, plåt, svets och liknande produkter för successiva uttag under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål, 44172000 Plåtar (byggindustri), 44212240 Balkar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen