Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation av teknikbyggnad och kulvert - Hudiksvalls sjukhus
Referensnummer: RS 2020/1979
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45221200 Anläggningsarbete för tunnlar, schakt och undergångar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg avser att genomföra en totalentreprenad i samverkan för nybyggnation av teknikbyggnad och kulvert vid Hudiksvalls sjukhus.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45215000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälso- och socialvård, krematorier och offentliga toaletter, 45221220 Kulvertar, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45315100 Eltekniska installationer, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen