63255-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Sundbyberg: Gatsopning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning
Referensnummer: UH-2017-114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90612000 Gatsopning
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighets AB Förvaltaren inbjuder att lämna anbud avseende entreprenaden avser vinterväghållning såsom snöröjning, halkbekämpning, trappskottning, snöbortforsling, sandupptagning och jourberedskap för stadsdelen Hallonbergen/Ör och Centrala Sundbyberg i enlighet med förfrågningsunderlag och däri förtecknade handlingar. Administrativa arbetsuppgifter ingår även i uppdraget.
Avtalstid.
Kontrakt tecknas from 2018-10-01—2020-04-30 med möjlighet till förlängning med 1+1+1år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90612000 Gatsopning, 90630000 Isröjning, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen