See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS Konsulentstödd familjehemsvård
Beskrivning: Upphandling enligt DIS där leverantörer inkommer med ansökan och efter godkännande få möjlighet att lämna anbud i kommande avrop under 2025-2030. Upphandlingen omfattar följande: - Konsulentstödd familjehemsvård för barn och unga 0-17 år - Konsulentstödd familjehemsvård med särskilda insatser för barn och unga 0-17 år - Konsulentstödd familjehemsvård för vuxna 18 år och uppåt - Konsulentstödd familjehemsvård för jourhem barn och unga 0-17 år - Handledning och stöd till familjehem i kommunens regi
Intern identifierare: 25/98
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Sociala tjänster inom individ- och familjeomsorgen.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandling enligt DIS där leverantörer inkommer med ansökan och efter godkännande få möjlighet att lämna anbud i kommande avrop under 2025-2030. Upphandlingen omfattar följande: - Konsulentstödd familjehemsvård för vuxna 18 år och uppåt - Konsulentstödd familjehemsvård för barn och unga 0-20 år, som avses i 7 kap. 1 § 5 socialtjänstlagen (SoL) - Konsulentstödd familjehemsvård för jourhem barn och unga 0-20 år, som avses i 7 kap. 1 § 5 socialtjänstlagen (SoL)
Intern identifierare: 1785665-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Barn och unga 0-20 år
Beskrivning: Enligt upphandlingsdokumentet
Intern identifierare: 1785666-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: För vuxna 18 år och äldre
Beskrivning: Se upphandlingsdokument.
Intern identifierare: 1785667-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Jourhem barn och unga 0-20 år
Beskrivning: Enligt upphandlingsdokumentet.
Intern identifierare: 1785668-3